Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (3-7 Aralık 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftaların genelinde dar bir bant içerisinde hareket eden BIST-100 Endeksi, geçen haftayı %2,6’lık kazançla 95.416 seviyesinde 50 ve 100 günlük hareketli ortalamaların üzerinde kapatarak sıkışmaya son vermiş oldu.

Bankacılık Endeksi %3,4’lük artışla Endeksin yukarı yönlü harekeine öncülük edereken, Sanayi Endeksi %1,1’lik değer artışı gösterse de Bankacılık Endeksi’nden negatif ayrışmayı sürdürdü. Bu performans sonrası Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi yükselişini sürdürerek 1,12 seviyesine ulaştı. Bu hafta ise Endekste 94.500 seviyesinin altında kapanış olmaması yukarı yönlü hareketin sürmesi adına önem arz edereken; üst tarafta 97.500 seviyesi direnç olarak izlenecek. Alt tararfta ise 92.000 seviyesi güçlü destek noktası olmaya devam edecek. Diğer taraftan, Bankacılık Endeksi’nde 122.000 seviyesi direnç olarak izlenecek.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre önemli ölçüde iskontolu olmayı sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre yaklaşık %30,4 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin