Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (27-31 Ağustos 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Bir önceki haftaya düşüşle başlayan endeks ilerleyen günlerde kritik 88.000 esteğinin altına sarkarak 84.500 seviyesine kadar hızlı bir gerileme yaşadı. Daha sonra o bölgeden gelen güçlü tepkiyle arefe günü yeniden 90.000 seviyesinin üzerinde bir kapanış gördük. Böylece beş buçuk günlük süreçte endeks yaklaşık %5 değer kaybederken; Sanayi Endeksi özellikle yabancı paraya endeksli operasyonları olan şirketler sayesinde yaklaşık %2,5 kayıpla daha dayanıklı bir görüntü sergiledi. Öte yandan Bankacılık Endeksi ise bu süreçte zayıf kalmaya devam etti ve yaklaşık %10’luk bir düşüş sergiledi ve dolar bazında 2003 yılı seviyelerine kadar gerilemiş oldu.

Endeksin bu hafta özellikle gloal piyasalardaki olumlu havanın etkisiyle pozitif bir seyir izlemesini bekliyoruz. Burada endeksin ilk etapta 50 günlük hareketli ortalaması olan 95.000 seviyesine doğru bir hareket yapması beklenirken, alt tarafta 88.000 kritik destek noktası olarak izlenmeye devam edilecek.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre yaklaşık %45 iskontoyla işlem görmeye devam ediyor. Buda son 10 yılın %20 olan ortalamsına göre oldukça cazip bir rakama işaret ediyor; Bloomberg 12 aylık fiyat hedefi de %30’un üzerinde yukarı potansiyele işaret ediyor.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin