Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (26-30 Kasım 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

tarafta bir kez daha 100 günlük hareketli ortalama olan 94.600 seviyelerinden dönerek, haftayı %0,65 kayıpla 93.003 seviyesinde yatay kapattı.

Bankacılık Endeksi %1,20’lik artışla Endeksin mevcut seviyelerinde kalmasını sağlarken, %2,16’lık önemli bir kayıp yaşayan Sanayi Endeksi’nden bir kez daha pozitif ayrıştı. Bu performans sonrası Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi uzun zaman sonra 1,09 seviyesine kadar yükseldi.

Son haftalarda görülen dar bant hareketleriyle sıkışmanın belirginleştiği Endekste alt tarafta 92.000 seviyesi güçlü destek noktası olmaya devam ederken, üst tarafta 97.000 seviyesi direnç olarak izlenecek. 94.600 seviyesi kuvvetli bir şeklilde aşılmadığı müddetçe mevcut sıkışma devam edebilir. Diğer taraftan, Bankacılık Endeksi’nde son 1 ayda önemli direnç seviyesi haline gelen kritik 122.000 eşiğinin aşılması durumunda önemli bir momentum yakalanmış olacak.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre önemli ölçüde iskontolu olmayı sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre yaklaşık %31 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin