Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (24-28 Eylül 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz hafta genelinde BIST 100 endeksinde banka hisseleri önderliğinde olumlu hava devam etti. Endeks hafta boyunca %3,4’lük artışla hacimli şekilde hem 50 günlük hem de 100 günlük hareketli ortalamalarını kırdı ve 84.500’den itibaren devam eden yükselişinde 100.000 psikolojik direncine yaklaşmış oldu.

PPK’nın faiz kararı sonrası ralli yapan banka hisseleri hızlı yükselişine geçen hafta da devam etti. Bankacılık Endeksi %4,4’lük bir yükseliş kaydederken haftayı 50 günlük hareketli ortalaması civarında kapamış oldu. Öte yandan Sanayi Endeksi haftayı yatay kapattı. Böylece Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi dip seviyesi olan 0.78’den yükselişine devam ederek 0,82 düzeyine geldi. BIST-100 Endeksi’nde önümüzdeki dönemde 100.000 seviyesi yakından izlenecek ilk direnç olarak öne çıkıyor. Bu seviyenin üzerindeki kapanışlarda 200 günlük hareketli ortalama seviyesi olan 105.000 gündeme gelecektir. Aşağı tarafta ise 95.000 seviyesi ana destek olarak gözüküyor.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre yaklaşık %45 iskontoyla işlem görmeye devm ediyor. Bu da son 10 yılın %20 olan ortalamasına göre oldukça cazip bir rakama işaret ediyor. Endeksin mevcut seviyeleri Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre ise yaklaşık %23 iskontolu.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin