Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (24-28 Aralık 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Hisse senedi piyasalarında BIST-100 Endeksi’nde sıkışma devam ediyor. Global piyasalardaki satış eğilimiyle haftalık bazda üst üste üç negatif kapanış kaydeden Endeks, bu hafta bankacılık hisseleri öncülüğünde gelişmekte olan ülke piyasaları arasında pozitif ayrıştı. Endeks 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalarına yaklaşarak haftayı 91.861 seviyesinde kapadı. Bankacılık Endeksi ise, geçtiğimiz hafta %5,5 kazançla 100 günlük hareketli ortalamasından sekerken, Sanayi Endeksi bir önceki hafta gerçekleşen %3,4’lük kayıbın ardından yaklaşık 1 puan daha gerileyerek negatif ayrışmış oldu. Bu performans sonrası Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi 1,11 seviyesine ulaştı.

Endekste yabancı takası artarken akümülasyon devam etse de henüz momentum yakalanamamış durumda. Bu hafta endekste 92.500 seviyesi pivot bölge olmayı sürdürürken alt tarafta 90.000 seviyesi önemli destek olarak izlenmeye devam edecek. Pivot seviyenin hacimli aşılabilmesi durumunda ise 94.500 seviyesi direnç olarak takip edilecek.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre önemli ölçüde iskontolu olmayı sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre yaklaşık %34 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin