Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (23-27 Temmuz 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz hafta boyu pozitif bir seyir izleyen BIST-100 Endeksi haftayı %4,65 kazançla kapadı. Sanayi hisselerinin lokomotif olmayı sürdürüğü endekste BIST Sanayi Endeksi BIST Bankacılık Endeksine göre yaklaşık %5 daha iyi performans sergiledi. Ayrıca havayolu hisseleri de güçlü seyreden yolcu verilerinin etkisiyle endekse pozitif katkı sağladı.

Bu haftaya da güçlü başlayan endekste direnç noktası olan 95.000 seviyesinin üzerinde zorlanmalar görüldü. Sonrasında 92.000 seviyesine doğru kar realizasyonları görsek de bu seviye önemli bir destek olarak çalıştı. Bu noktada bu hafta için alt tarafta 92.000 seviyesi destek ;üst tarafta da 95.000 seviyesini direnç olarak izlenecek. Önümüzdeki haftadan itibaren ise endeksin volatilitesinde bir miktar düşüş beklenebilir.

Bloomberg 12 Aylık Hedef Seviyesi’nin yaklaşık %37’lik bir yukarı potansiyele işaret ettiği BIST-100 Endeksi, mevcut fiyatlamalarla MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre halen %50 civarında iskontolu oluşuyla oldukça cazip konumda olmayı sürdürmektedir.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin