Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (22-26 Ekim 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz hafta BIST-100 Endeksi, banka hisselerindeki önemli değer kazancına rağmen kurdaki gerilemeyle döviz gerlirli sanayi şirketlerinde yaşanan düşüşün etkisiyle; genelinde yatay seyrettiği haftayı %0,2 kayıpla 96.455 seviyesinde kapattı.

Bankacılık Endeksi haftayı %3,7’lik bir yükselişle 115.706 seviyesinde kapatırken; hafta içinde 100 günlük hareketli ortalamayı yukarı yönlü kırmış olsa da hafta kapanışı itibariyle altında kaldı. Öte yandan Sanayi Endeksi ise %2,1’lik kayıpla haftay geride bıraktı. Böylece Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi 0,95’e yükseldi.

Dış piyasalarda Çin ve ABD’nin vergi kararlarının yanısıra İtalya bütçe tasarısı kaynaklı volatilitenin sürmesi durumunda, endekste kritik görünen 93.000 seviyesinin altında 91.700 seviyesi önemli destek olarak izlenecek. BIST-100 Endeksi’nin önümüzdeki dönemde 93.000 üzerinde kaldıkça pivot seviye olan 96.000’e doğru yükselişini sürdürmesi bekleniyor. Bu seviyenin hacimli geçilmesi durumunda ise psikolojik direnç konumundaki 100.000’e doğru bir hareket görülebilir.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre önemli ölçüde iskontolu olmayı sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre ise yaklaşık %29,5 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin