Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (21-25 Ocak 2019)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftayı %7,38’lik kazançla geride bırakan BIST-100 Endeksi’nde sıkışma sona ererken, endeks haftayı 200 günlük hareketli ortalamsı olan 96.700 seviyesinin üzerinde 98.455 seviyesinde kapadı. Endeks bu haftaya da pozitif başlarken 100.000 seviyesinde seyrini sürdürüyor.

Bankacılık Endeksi, %14’ün üzerinde kazançla endeksin yukarı yönlü hareketine öncülük ederken, Avrupa Bankacılık ve S&P Banka Endekslerinden pozitif ayrıştı. Sanayi Endeksi göreli olarak daha zayıf bir kazançla, geçtiğimiz hafta %5’e yakın artış gösterdi. Söz konusu performanslar sonrası Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi 1,17 seviyesine yükselmiş durumda.

Endeksteki hızlı yabancı takası artışının ardından pivot bölge olan 97.500’ün de aşılmasıyla endekste momentum kazanımı devam ediyor. Endekste yukarı yönlü hareketin 105.000 seviyesine doğru ilerlemesi beklenirken alt tarafta 97.500 seviyesi destek olarak izlenecek.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre iskontolu olmayı sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre yaklaşık %21 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN!

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin