Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (2-6 Temmuz 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftaya sert bir düşüşle başlayan endeks daha sonra pozitif bir seyir izleyerek haftayı kapadı. Endeksin bu performansı bir önceki hafta ile oldukça benzerlik gösterdi. Bu hafta ise endekste enflasyon verisi sonrasında genelde yatay bir seyir olması bekleniyor.

BIST-100 endeksi MSCI gelişen ülke endekslerine göre F/K bazında %45 gibi yüksek bir iskontoyla işlem görmeye devam ediyor. Banka endeksi için bu iskonto oranı %54 düzeyinde. BIST 100 Endeksi için Bloomberg 12 aylık hedef fiyat seviyesi
126.673 ile yaklaşık %31 yukarı potansiyel gösteriyor.

Özellikle demir çelik sektöründe ürün fiyatlarında yıl başından beri oluşan güçlü seyir sektör hisselerine olumlu yansımaya devam ediyor. Bu da sanayi endeksini destekleyen bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Diğer taraftan banka karlarındaki pozitif trendin devam etmesi durumunda orta vadede banka hisselerinin ön plana çıkabileceği düşünülüyor. 100.000 seviyesi ana direnç olarak öne çıkmaktadır.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin