Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (19-23 Kasım 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz hafta BIST-100 endeksi genelde dar bir bant içerisinde hareket ederken üst tarafta bir kez daha 100 günlük hareketli ortalama olan 94.600 seviyelerinden dönerek, haftayı %0,84 kazançla 93.616 seviyesinde yatay kapattı.

Endekse benzer bir hareketin görüldüğü Bankacılık Endeksi’nde %0,88 artış görülürken, %0,48 kayıp yaşayan Sanayi Endeksi yine negatif ayrışmış oldu. Bu performans sonrası Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi 1,06 seviyesine ulaştı. Bankacılık Endeksi’nde son 1 ayda önemli direnç seviyesi haline gelen kritik 122.000 eşiğinin aşılması durumunda önemli bir momentum yakalanmış olacak.

Endekste alt tarafta 91.000 seviyesi güçlü destek noktası olarak görünürken, üst tarafta 94.300 seviyesi kritik bir öneme sahip. Bu seviyenin aşılması pozitif bir gösterge olacakken, üzerinde kalınması durumunda 97.500 seviyesi önemli bir direnç olarak izlenecek.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre yaklaşık olarak %40 iskontosunu sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre yaklaşık %32 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin