Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (17-21 Eylül 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftaya bankalardaki satışla başlayan BIST-100, 91.000 seviyesini test ettikten sonra PPK kararları ardından özellikle Dolar/TL kurunda yaşanan hızlı geri çekilmeyle beraber; banka hisselerine gelen hacimli alışlarla haftayı %1,6 yükselişle 94.760 düzeyinde kapadı. Böylece endeks uzun süredir geçmekte zorlandığı 50 günlük hareketli ortalaması olan 94.200’ü kırmış oldu.

Bankacılık Endeksi haftayı %2’lik bir yükselişle kapatırken yeniden 100.000 seviyesinin üzerine çıktı. Öte yandan Sanayi Endeksi haftayı yatay kapattı. Böylece Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi dip seviyesinden yükselişle 0,81 düzeyine geldi.

BIST-100 Endeksinde 50 günlük hareketli ortalamanın kırlmasından sonra ilk etapta 96.000 seviyesi önem kazanıyor. Bu seviyenin üzerinde hacimli kapanışlar yeniden psikolojik direnç seviyesi olan 100.000’i gündeme getirecektir. Bu dönemde özellikle ciddi baskı altında kalan banka hisselerinin yükselişte ön plana çıkabileceği düşünülüyor. Aşağı tarafta ise ana destek noktası 90.000 olarak gözüküyor.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre yaklaşık %45 iskontoyla işlem görüyor. Bu da son 10 yılın %20 olan ortalamasına göre oldukça cazip bir rakama işaret ediyor. Endeksin mevcut seviyeleri Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre ise yaklaşık %28 iskontolu.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin