Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (17-21 Aralık 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftayı %3,4’lük kayıpla geride bırakan BIST-100 Endeksi’nde sıkışma devam edereken, endeks haftalık bazda üst üste 3. negatif kapanış yapmış oldu. 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalarının altına gerilemeyi sürdüren Endeks haftayı 90.529 seviyesinde kapadı.

Bir önceki hafta yaklaşık %5’lik düşüşle negatif ayrışan Bankacılık Endeksi geçtiğimiz hafta tekrar %5’e yakın kayıpla sert düşüşünü sürdürdü. Öte yandan Sanayi Endeksi ise bir önceki hafta gerçekleşen yatay hareketinin ardından geçtiğimiz haftayı yaklaşık %3,4’lük kayıpla kapadı. Bu performans sonrası Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi 1,04 seviyesine geriledi.

Bu hafta, AB ile İtalya arasındaki bütçe krizinde uzlaşı sağlanmasının olumlu bir hava yaratması bekleniyor. EM’lerde havanın pozitife dönmesi durumunda Endekste de benzer bir hareket görülebilecekken, 92.000 seviyesi kritik önemini koruyor. Alt tarafta 90.000 seviyesi önemli destek olarak izlenecekken; üst tararfta ise 94.500 seviyesi direnç noktası olmaya devam edecek.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre önemli ölçüde iskontolu olmayı sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre yaklaşık %34 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin