Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (16-20 Temmuz 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftaya gün içi 100.000 seviyesini görerek başlayan BIST-100 Endeksi, haftanın ilk gününü artı kapasa da; Cuma günü haricinde haftanın kalanında gelen sert yabancı satışı ile yaklaşık %9’luk bir kayıp yaşadı. Yüksek faiz ortamının bankalar üzerinde oluşturduğu baskı ile Bankacılık Endeksi negatif ayrışmaya devam etti. Bankacılık/Sanayi endeks rasyosu 1.0’in altına inerek 1997 yılından beri en düşük seviyesine gelmiş durumda.

Yaşanan yabancı satışının ardından bu hafta endekste tepki nitelikli alımlar olabilir. Direnç olarak 92.000 seviyesi pivot olarak izlenecek. Bu seviyenin aşılması durumunda endekste kısa vadeli bir rahatlama görülebilir. Bu noktada, Merkez Bankası’nın önümüzdeki haftaki PPK kararları piyasa tarafından yakından takip edilecek.

Mevcut fiyatlamalarla BIST-100 endeksinin MSCI Gelişen Ülke Piyasaları endeksine göre iskontosu %50’yi aşmış durumda. Son 10 yıllık ortalama iskontonun %20 olduğu düşünüldüğünde değerleme açısından endeks cazip seviyelerde bulunuyor. Faizde yaşanacak bir rahatlama endeksteki bu yüksek iskontonun da bir miktar kapanmasını sağlayabilir.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin