Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (14-18 Ocak 2019)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftayı %3,22’lik kazançla geride bırakan BIST-100 Endeksi’nde sıkışma devam ederken, endeks haftayı kritik 91.500 seviyesinin üzerinde 91.687 seviyesinde kapadı. Endeks bu haftaya da pozitif başlayarak yeni yılda değer kazanan endeksler arasına girmiş bulunuyor.

Bankacılık Endeksi, yatay bant hareketine devam ederken, haftayı 50 günlük hareketli ortalamasının biraz altında kapasa da; bu hafta itibariyle 50 günlük hareketli ortalamasını yukarı yönlü kırmış durumda. Sanayi Endeksi ise pozitif ayrışmayı sürdürürken, geçtiğimiz hafta %5’e yakın kazanç kaydetti. Söz konusu performanslar sonrası Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi 1,08’e gerilemiş durumda.

Endeksteki hızlı yabancı takası artışının ardından pivot bölge olan 91.500’ün de aşılmasıyla endekste momentum kazanımı gerçekleşmeye başlamış görünüyor. Endekste üst tarafta 95.000 seviyesi önemli bir direnç olarak izlenecekken, alt tarafta 87.500 seviyesi destek olmaya devam edecek.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre önemli ölçüde iskontolu olmayı sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre yaklaşık %30 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin