Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (12-16 Kasım 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz hafta BIST-100 endeksi genelde dar bir bant içerisinde hareket etti. Özellikle yurt dışı gelişmelere ve 3. Çeyrek finansal sonuçlarına bağlı yaşanan hisse bazlı hareketlerle BIST-100 endeksi haftayı %1,4 gibi sınırlı bir kayıpla kapadı.

Bankacılık Endeksi haftayı hemen hemen yatay seviyede kaparken, sanayi tarafında özellikle Tüpraş’ın 3. Çeyrek sonuçları sonrası yaşanan sert satışla sanayi endeksi %3,5 geriledi. Böylece bankaların relatif olarak pozitif ayrıştığı bir başka haftayı daha geride bırakmış olduk. Bu performans sonrası Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi 1,04 seviyesine ulaştı. Bankacılık Endeksi’nde son 1 ayda önemli direnç seviyesi haline gelen kritik 120.000 eşiğinin aşılması durumunda önemli bir momentum yakalanmış olacak.

Endekste alt tarafta 88.500 güçlü destek noktası olmaya devam ederken, üst tarafta 95.500 seviyesi ilk önemli direnç olarak görünüyor. Bu seviyenin kuvvetli bir şekilde kırılması durumunda gelişmekte olan ülke piyasalarında gerçekleşebilecek bir ralli ile 100.000 seviyesine doğru bir hareket beklenebilir.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre yaklaşık olarak %40 iskontosunu sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre ise yaklaşık %31 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin