Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (10-14 Eylül 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftayı genel itibariyle 92.000 – 94.500 dar yatay bandında geçiren endeks Cuma kapanışı itibariyle haftalık bazda %0,6 yükseldi. Endeksin özellikle 50 günlük hareketli ortalama seviyesi olan 94.500 seviyesini geçmekte zorlandığı görülüyor.

Daha önceki birkaç haftanın aksine hafta boyunca ciddi anlamda bir banka-sanayi ayrışması görmedik. Bankacılık Endeksi BIST-100’e paralel şekilde haftayı %0,6 gibi bir artışla tamamladı. Bankacılık Endeksi için dolar bazında bir miktar toparlanma görsek de, 2003 yılı seviyelerine yakın seyretmeye devam ediyor. Sanayi Endeksi de yine BIST-100’e paralel bir seyir izledi. Böylece Bankacılık Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi tarihi dip seviyesi olan 0,79 seviyesinde kalmış oldu.

BIST-100 Endeksinde bu hafta da 50 günlük hareketli ortalama seviyesi dikkatle izlenmeye takip edilecek. PPK kararlarının piyasa tarafından yakın olarak izleneceği haftada yukarı yönlü hareketler bu bölge aşılamadığı sürece sınırlı kalacaktır. Bu seviyenin aşılması durumunda ilk etapta 97.500-100.00 bölgesi gündeme gelebilir. Alt tarafta ise öncelikle 90.000 ardından da 88.000 seviyesi kritik destekler olarak kalmaya devam edecek.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre yaklaşık %45 iskontoyla işlem görüyor. Bu da son 10 yılın %20 olan ortalamasına göre oldukça cazip bir rakama işaret ediyor. Endeksin mevcut seviyeleri Bloomberg 12 aylık fiyat hedefi ise yaklaşık %30’luk yukarı potansiyele işaret ediyor.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin