Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (10-14 Aralık 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftayı %1,8’lik kayıpla geride bırakan BIST-100 Endeksi dar bir bant aralığında hareketini sürdürüyor. Endeks haftayı 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalarının altında 93.699 seviyesinde kapatırken, sıkışmanın devam ettiği görülüyor.

Bir önceki hafta pozitif performansıyla ayrışan Bankacılık Endeksi geçtiğimiz hafta yaklaşık %5’lik sert düşüşle BIST-100 Endeksi’nin aşağı yönlü hareketinde öncülük edereken, Sanayi Endeksi %0,5’lik değer artışı ile haftalar sonra pozitif ayrışmış oldu. Bu performans sonrası Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi 1,06 seviyesine geriledi.

Bu hafta, global piyasalardaki negatif görünümün sürmesi durumunda Endekste de benzer bir hareket görülebilecekken, alt tarafta 90.000 seviyesi önemli destek olarak izlenecek. Üst tararfta ise 94.500 seviyesi kısa vadede güçlü bir direnç noktası olarak görünüyor. Diğer taraftan, Bankacılık Endeksi’ndeki negatif performansın bankaların geneline sirayet etmesi durumunda görünümün bozulması beklenebilir.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre önemli ölçüde iskontolu olmayı sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre yaklaşık %33 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin