Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (1-5 Ekim 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz hafta bankalarda bir önceki haftanın güçlü eğilimlerinin devam ettiği görüldü. Böylece Bankacılık Endeksi’nin önderliğinde BIST-100 91.000 seviyelerini test ettikten sonra, PPK kararları sonrası özellikle Dolar/TL kurunda yaşanan hızlı geri çekilmeyle beraber banka hisselerine gelen hareketle endeks haftayı %2 yükselişle 100.000 psikolojik direncinde kapadı.

Bankacılık Endeksi haftayı %11’lik bir yükselişle kapatırken 116.700 seviyesine yükselerek 121.000’den geçen 100 günlük hareketli ortalamasına yaklaştı. Öte yandan, Sanayi Endeksi haftayı %1 düşüşle kapattı. Böylece Banka Endeksi/Sanayi Endeksi Eylül ayı içerisinde test ettiği dip seviyeler lan 0,79’den 0,91’e kadar çıkmış oldu.

BIST-100 Endeksinde 100 günlük hareketli ortalamanın kırlmasından sonra yukarı tarafta 200 günlük hareketli ortalaması olan 105.000 hedef olmaya devam edecek. Genel olarak zaman zaman kar satışları yaşansa da bankacılık hisselerinin kısa vadede ön planda kalmya devam etmesi bekleniyor. Kritik destek noktası ise 95.000 seviyesinden geçiyor.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre yaklaşık %47 iskontoyla işlem görüyor. Bu da son 10 yılın %20 olan ortalamasına göre oldukça cazip bir rakama işaret ediyor. Endeksin mevcut seviyeleri Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre ise yaklaşık %24 iskontolu.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin