Halk Bank Hisse Önerisi / Oyak Yatırım – (25.09.2013)

Halk Bank Hisse Önerisi – Oyak Yatırım

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Halk Bankası yılın ikinci çeyreğinde güçlü sermaye piyasası işlem gelirleri ve düşük karşılıklar dolayısıyla beklentilerin üzerinde kar açıklamayı başardı. Düşük kredi-mevduat rasyosu artan fonlama maliyetlerine karşı bankayı diğer bankalara göre avantajlı konuma getiriyor. Düşük ücret gelirleri, BDDK’ın önümüzdeki dönemde yapması muhtemel düzenlemelerden ötürü bankayı en az etkilenecek banka durumuna getirmektedir.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Yeni başlatılan kredi kartı programı ve hızlı organik büyümenin operasyonel giderlerde hızlı bir artışa sebep olduğunu görüyoruz. KOBİ segmentinde artan rekabet, şirket karlılığı açısından risk olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan KOBİ kredi maliyetlerinde indirim için çalışma yapıldığına dair haberlerin gerçekleşmesi durumunda HALKB’ın mevcut avantajlı pozisyonunu daha da güçlendireceğini düşünüyoruz.

Değerleme

Halk Bankası diğer bankaların 2013T F/K ve F/Defter Değeri çarpanlarına göre sırasıyla %12 iskontolu ve %8 primli işlem görüyor. Banka için tavsiyemizi Endeksin Üzerinde Getiri olarak devam ettiriyoruz.

Oyak Yatırım 2013 Eylül 2. Yarı Portföy Önerileri

Raporun tamamı için tıklayın.

Oyak Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN