Gedik Yatırım Model Portföy Önerileri – (12.03.2018)

Gedik Yatırım Model Portföyünü Güncelledi

BIST 100 Endeksi son dört haftalık dönemi %2,93 kazançla kapatırken, Model Portföy’ün aynı döenmde getirisi %4,06 olmuştur. Böylece BIST 100 Endeksi yılbaşından Itibaren %1,37 getiri sağlarken, Model Portföy %3,17 getiri sağlamıştır.

Model Portföy’deki hisse ağırlıkları her çeyrek sonunda yeniden dengelenmektedir. Model portföy hisse ağırlıklarında en son 29.12.2017 tarihli yıl sonu kapanışına göre yeniden dengeleme işlemi yapılmıştır. Bu dengelemede toplam portföyün %65’i orta ve uzun vadeli hisse senetlerine eşit olarak, aynı şekilde toplam portföyün %35’i de kısa vadeli bölümdeki hisse senetlerine eşit olarak dağıtılmıştır. Bu dengeleme sonrası hisse senetlerinin fiyatlarında görülen değişime göre ortaya çıkan son ağırlıklar aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Model portföydeki hisse dağılımı 30.03.2018 kapanış fiyatlarına göre yeniden dengelenecektir. Model portföyün teknik takip bölümündeki hisselerin teknik hedef seviyeleri son hareketlerin ardından güncellenmiştir.

Yukarıdaki tabloda ilk bölümdeki hedef fiyatlar hisse ile ilgili orta ve uzun vadeli hedef fiyatlarımızı göstermektedir. Tabloda orta ve uzun vadeli hedeflerde “gg” ile gösterilenler, gözden geçirilen fiyatları göstermektedir. Kısa vadeli önerilerimizin olduğu bölümdeki hedef fiyatlar teknik analiz kriterlerine göre belirlenmiş olup, dönem içinde gerekli görülmesi halinde güncellenmektedir. Tabloda yer alan ve orta&uzun vadeli getiri potansiyeli negatif görünen hisseler ile ilgili kararlar açıklanacak mali tablolar ve piyasa koşulları dikkate alınarak verilmektedir. Hisse senedinin portföyden çıkarılmasına yönelik bir karar verilmediği sürece hisseler portföylerde tutulmaya devam edilmeketdir. Son eklemeler sonrası alternatif olarak izlediğimiz hisseler ise şunlardır: BRISA, YKBNK, DOAS, SELEC

Hisse Model Portföyü İçeriği

Hisse Model Portföy’ün içeriği mevcut durumda %100 hisse senedi olup, portföydeki hisseler iki ana gruptan oluşmaktadır. Bunlardan ilki portföyümüzün yaklaşık %65’ini oluşturan orta ve uzun vadeli stratejilerimiz dahilinde seçtiğimiz hisse senetlerinden, ikinci bölümü ise kısa ve orta vadeli trade amaçlı hisselerden oluşmaktadır. Bu bölüm piyasa koşullarına göre, kısa vadeli stratejilerle daha dinamik yönetilerek Hisse Model Portföy’ün getirisi maksimize edilmeye çalışılmaktadır.

Model portföy hisse ağırlıkları en son 29.12.2017 kapanışına göre yeniden dengelenmiştir (rebalance). Üçer aylık dönemler sonunda bu yeniden dengeleme tekrarlanacaktır. Sonraki yeniden dengeleme (rebalance)
30.03.2018 tarihi kapanışlarına göre yapılacaktır.

NOT: Gedik Portföy Birinci Hisse Senedi Fonu, Gedik Yatırım Danışmanlığı Model Portföy önerilerine paralel bir şekilde “Smart Beta” yöntemi ile yönetilmektedir.

BAŞARILI YATIRIM İÇİN BU 3’LÜ YETER!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin