Gedik Yatırım Model Portföy Önerileri – (07.11.2019)

Model Portföy Güncelleme ve Değişiklikler

➢ Ekonomik dengelenme beklentilerimize paralel olarak, model portföyümüzün betasını artırıyoruz.

➢ Otokar ve Tekfen’i model portföyümüzden çıkartıyoruz:

➢ Otokar portföye eklendiğinden beri %41 getiri ile endeksin %21 üzerinde performans göstererek hedef fiyatımıza ulaşmıştır.

➢ Tekfen yarattığı değer ve nakit durumu göz önünde bulundurulduğunda potansiyel sunsa da taahhüt segmentinde yeni iş alamaması ve toplam iş miktarındaki gerileme endişe yaratmaktadır. Şirket halen cazip seviyelerde işlem görse de kısa vadede önemli bir katalizör bulunmaması nedeniyle bu dönemde model portföyden çıkarıyoruz.

➢ Aygaz ve Garanti Bankası’nı model portföyümüze ekliyoruz:

  • Aygaz’ı iştiraklerine göre iskontolu işlem görmesi, istikrarlı iş modeli, ve yüksek getiri potansiyelinden dolayısı ile portföyümüze ekliyoruz.
  • Garanti Bankası ise 2020 beklentilerimize göre 0,70xPD/DD’de işlem görmesinin yanında, BIST’in en kaliteli yüksek beta hisselerindendir.

➢ Öte yandan değerleme modellerimizde risksiz faiz oranlarını %16’dan %15’e indiriyor, ve oluşan değerleme farkını hedef fiyatlarımıza yansıtıyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN