Gedik Yatırım (16-20 Kasım) Haftalık Hisse Önerileri

Gedik Yatırım Haftalık Hisse Takip Listesi’ni Güncelledi

Jeopolitik riskler yeniden sahnede…

Geçtiğimiz hafta piyasaların gündemi yeniden Fed’e döndü. Önceki hafta açıklanan ve beklentileri aşan istihdam verilerinin ardından, geçtiğimiz hafta Fed üyelerinden gelen açıklamalar da aralık ayında faiz artışı olacağı beklentisini artırdı. Buna karşın bu açıklamalarda Fed’in faiz artışına başladıktan sonra çok yavaş bir süreç izleyeceğine yönelik mesajların da yer alması, gelişmekte olan ülkelerin rahat bir nefes almasını sağladı. Gelişmiş ekonomilerde ise bu mesajlardan ziyade başta petrol olmak üzere emtia fiyatlarındaki hareket hisse senetlerindeki yönü belirledi. İçeride ise açıklanan mali tabloların ardından hisse bazlı hareketlerin dikkat çektiği bir haftayı geride bıraktık. Bu süreçte BIST 100 yaklaşık 1500 puanlık bir alan içinde dalgalandı. Haftayı tamamladıktan sonra ise Fransa’da yaşanan terör olayları gündeme damgasını vurdu. 127 kişinin hayatını kaybettiği saldırılarda 180 kişi de yaralandı. Saldırıyı IŞİD’in üstlendiği bildirildi. Bu durum ilerleyen günlerde güney sınırımız Suriye’deki hareketliliğin daha da artacağı anlamına geliyor. Bu nedenle jeopolitik risklerdeki artış ve bunun piyasalarımıza negatif yansıması kaçınılmaz gibi görünüyor.

Rapor için tıklayın.

Gedik Yatırım Model Portföyü

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin