Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (14.02.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

 Küresel hisse piyasalarında haftanın ikinci yarısında gerçekleşmesi beklenen ABD-Çin ticaret görüşmeleri öncesinde temkinli bir eğilim öne çıkıyor. Medyada yer alan haberlere göre ABD’nin, Çin’e 1 Mart’tan itibaren uygulamayı planladığı yeni vergi tarifeleri için süreyi 60 gün öteleyebileceği ifade edilmekte. Ticaret görüşmeleri günlük bazda izlenecekler arasında yer almaya devam edecek. Küresel ajanda da öne çıkan bir diğer başlık Euro Bölgesi’nde açıklanacak büyüme verileri konumunda. Söz konusu gelişmeler öncesinde Asya borsalarında yataya yakın bir eğilim ön planda.

 BİST tarafında 4.çeyrek bilanço açıklamaları tarafında bugün Halkbank ve Doğuş Otomotiv’in finansallarının açıklanmasının beklendiğini belirtelim. (4Ç18 Konsensüs vs. Garanti Yatırım Kar Tahminleri Karşılaştırması rapor , Açıklanmış bilançolar rapor )

 BİST’te takip edilecek diğer başlık 15 Şubat tarihinde açıklanacak S&P kredi notu açıklaması olduğunu hatırlatalım.

TEKNİK ANALİZ

 106,000 bölgesinde başlayan düzeltmeyi takiben BİST’te satış baskısı dün de devam etti. Yeni güne başlarken gün içinde sınırlı tepki alımları gündeme gelebilirse de, 103,000 bölgesi aşılmadıkça bu aşamada toparlanmanın ivme kazanmasını beklemiyoruz. Günlük bazda 100,000-101,000 destek bölgesinin ise ön planda kalmasını öngörmekteyiz.

 VİOP Endeks-30 kontratta Ocak 2018’de başlayan düşüş trendi kırılması sonrasındaki güçlü eğilim kar satışlarının etkisiyle yavaşlasa da, kısa vadede satışların hızlanması riski seans içi görünümde gündemde kalabilir. Takip edeceğimiz destekler 128,800-127,500; dirençler ise 131,000-132,600.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN!

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin