Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (13.02.2019)

Garanti Yatırım Günlük Hisse Önerileri

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

 Yeni güne başlarken ABD Başkanı Trump’ın açıklamaları hisse piyasaları fiyatlamalarında etkili oluyor. Buna göre Başkan Trump Çin ile ticaret görüşmelerinde anlaşmazlığının çözümü için 1 Mart olarak koyduğu son tarihin “biraz kaymasına” izin verebileceğini, ancak bu aşamada bunu tercih etmediğini belirtti. Söz konusu açıklamalar ticaret görüşmelerinde uzlaşıya varılabileceği yönündeki beklentilerin destek bulmasını sağlarken, açıklamayla vadeli ABD ve spot Asya endekslerinde iyimser bir hava etkili oluyor. Küresel tarafta söz konusu haber akışı yanında ABD’de açıklanacak TÜFE verisi izlenecek bir diğer gündem başlığı konumunda.

 Küresel taraftaki eğilimin etkisiyle BİST’te hafif alıcılı açılış bekliyoruz. Global taraftaki haber akışı ile birlikte yurtiçinde jeopolitik risklere ilişkin gelişmeler ve bilanço açıklamaları takip edilecekler arasında yer alıyor. Vakıfbank, Aygaz, Tüpraş ve TAV Havalimanları’nın bugün 4Ç18 finansallarını açıklamasının beklendiğini belirtelim.(4Ç18 Konsensüs vs. Garanti Yatırım Kar Tahminleri Karşılaştırması rapor). BİST’te takip edilecek diğer başlıklar 13 Şubat tarihinde düzenlenmesi beklenen Fitch konferansı ve 15 Şubat tarihinde açıklanacak S&P kredi notu açıklaması olduğunu hatırlatalım.

TEKNİK ANALİZ

 BİST-100 endeksinde yeni güne hafif pozitif eğilimle açılış öngörmekteyiz. Olası alıcılı açılışı takiben iyimserliğin korunabilmesi adına BİST-100 endeksinde 104,000-104,100 bölgesinin aşılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu takdirde 105,000-105,300 bölgesi gündeme gelebilir. Gün içi görünümde destek bölge olarak ise ilk aşamada 102,900 seviyesi destek olarak takip edilebilir.

 VİOP Endeks-30 kontratta Ocak 2018’de başlayan düşüş trendi kırılması sonrasındaki güçlü eğilim kar satışlarının etkisiyle yavaşlasa da, kısa vadede satışların hızlanması riski seans içi görünümde gündemde kalabilir. Takip edeceğimiz destekler 131,500-129,500; dirençler ise 133,000-133,800.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN!

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin