Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (11.01.2019)

Garanti Yatırım Günlük Hisse Önerileri

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Fed Başkanı Powell dün yaptığı konuşmada, Fed’in enflasyonun istikrarlı olduğu göz önüne alındığında para politikası konusunda sabırlı olabileceğini belirtti. Söz konusu açıklama Wall Street endekslerini desteklerken, açıklamaların devamında Fed bilançosunun mevcut durumdan daha küçük olacağını belirtmesi endekslerde primlerin kısmen geri verilmesine neden oldu. Fed Başkanı Powell’ın karışık mesajları sonrasında dalgalı eğilime karşın Wall Street endeksleri yükselişleri beşinci güne taşıdılar.

* ABD-Çin ticaret görüşmelerine ilişkin tutanaklar ve ABD TÜFE verisi açıklaması öncesinde Asya piyasalarında iyimserlik ivmesini kaybederek de olsa devam ediyor. MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksi %0.4 oranında primli.

* Ayrıntılarını Ocak ayı içinde yayımlayacağımız strateji raporumuzda vereceğimiz BİST-100 endeksine yönelik olarak 2019 yılı içinde gerek $12,000-$14,000, gerekse de $20,000-$22,000 aralıklarının test edilmesi olasılığını öngörmekteyiz. Küresel volatilitedeki eğilimle birlikte lokal jeopolitik risk faktörüne yönelik Türkiye-ABD ilişkilerinde tansiyonu düşüren son gelişmelere karşın sınırlıda olsa süren belirsizlik, büyüme ve enflasyon beklentileri öngördüğümüz işlem bantlarına yönelik fiyatlamalarda etkili olabilir.

TEKNİK ANALİZ

* BİST’te yükseliş trendi beşinci gününü tamamlarken, kısa vadeli göstergelerde aşırı alım bölgeye yaklaşılıyor. Güne hafif pozitif açılış öngörürken 92,100-92,600 seviyelerini direnç olarak öngörmekteyiz. Destekleri ise 90,600 ve 90,000 olarak takip edeceğiz. Tepki yükselişinin devamı noktasında 92,100 seviyesinin önem taşıdığını düşünsek de bu aşamada bu bölge üzerinde kar satışlarının etkili olabiliceğini öngörüyoruz.

* VİOP Endeks-30 (Şubat) kontrat açısından ise 117,100-116,300 destekler, 118,900-119,500 dirençler olarak izlenebilir.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin