Garanti BBVA Yatırım Hisse Önerileri – (4.05.2021)

BİST-100 – Tepki yükselişi görünümünde değişiklik bulunmuyor, 1420-1425 bölgesi kısa vadede direnç olarak ön planda kalabilir.

Haftaya başlarken temel görünümde iyimserliğe katkı sağlayabilecek ilave bir gelişme olmadıkça, haftanın ilk yarısındaki yükseliş denemelerinde 1420-1425 bölgesinde kar satışı ve sınırlı düzeltme riskinin artabileceğini belirtmiştik. Bu aşamada görüşümüzde değişiklik bulunmuyor. Söz konusu bölgede gelebilecek gün içi kar satışlarında 1410-1400 bölgesinin ilk aşamada destek olarak ön panda kalabileceğini düşünüyoruz. Olası kar satışlarının 1400-1380 bölgesi üzerinde karşılandığı görünümde tekrar 1400 üzerinde kısa vadeli dirençlere 1425-1450- 1480 seviyelerine yönelim beklenebilir.

VİOP Endeks30 – Gün içi kar satışları gündeme gelebilir.

Endeks30 Haziran vade kontratta kapanış 1507,25 seviyesinde, akşam seansında kapanış ise 1507,75 seviyesinde gerçekleşti. 1450 bölgesi üzerinde yeniden pozitif eğilime geçen kontratta bu eğilimin korunması adına 1480 bölgesinin korunması gerektiğini düşünüyoruz. Haziran vade kontratta güne yatay eğilimle başlangıç yapılmasını bekliyoruz. Açılış sonrasında 1515-1520 bölgesinin aşılamaması halinde gün içinde kar satışı riskinin artabileceğini düşünüyoruz. Bu yönde ön plana çıkabilecek ilk destek bölgeyi ise 1500-1490 aralığı olarak öngörmekteyiz.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Günlük Strateji Fikirleri tablomuzda teknik analiz baz alarak oluşturduğumuz listede yer almış hisselerde destek ve direnç seviyeler mekanik formüllerle hesaplanmaktadır. Bu nedenle bazı hisselerde destek ve direnç seviyelerini hisse senedinin kademesine göre yuvarlayarak dikkate almanız gerekmektedir. Hisselere yönelik destek direnç seviyeler açılış öncesi belirlendiği için gün içi paylaşacağımız öneri ve/veya teknik analiz notlarında yer alacak seviyelerle farklılık gösterebilir. Hisseler alfabetik olarak sıralanmış, BİST-100 endeksi ve Garanti BBVA Yatırım Araştırma departmanı kapsamı baz alınmıştır. Performans değerlendirmesinde ilk 10 dakika verisi baz alınırken, performans bilgileri her ayın ilk işlem gününde paylaşılır. Açılış itibariyle Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 yükseliş ve üzerinde açılış gerçekleştirenler ile Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğenmediklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 düşüş ve altında açılış gerçekleştirenler listeden çıkarılacak, performans değerlendirilmesine de dahil edilmeyecektir. Arbitraj Fikirleri’nde öneri tarihinden itibaren izlenmekte ve arbitraj farkı %0.5 altına indiğinde öneri kapandığı gün performansına dahil edilmektedir. Pair Trade öneri performanslarında BİST’te spot piyasa kapanışındaki veriler baz alınmaktadır.

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN