Garanti BBVA Yatırım Hisse Önerileri – (13.05.2022)

BİST-100 – Dalgalı görünüm içinde tepki alımları ön plana çıkabilir.

Küresel risk iştahının düşük seyrettiği dönemde BİST-100 endeksinde kısa vadeli yükseliş trendlerinde yaşanan kırılma oynaklığı artırdı. 2310-2280 bölgesine yönelik geri çekilmeleri kısa vadede aşırılaşma olarak değerlendirmekteyiz. Yeni günde 2360-2340 destek bölgesi üzerinde tepki alımları öngörmekteyiz. 2410 ve 2440 olası tepki yükselişlerinin gün içi direnç bölgeleri olabilir. Genel olumlu beklentilerimizi korumamıza karşın, kısa vadede dalgalı eğilimin devamını öngörmekteyiz.

VİOP Endeks30 – Düzeltme kanalındaki 2405 seviyesi çevresinde, kısa vade oynaklıklar yaşanabilir.

Haziran vade Endeks30 kontratta gün içi kapanış 2784 seviyesinde olurken, akşam seansında 2789,50 olarak gerçekleşti. FED Başkanı Powell’ın yumuşak iniş konusunda garanti veremeyeceği şeklinde yaptığı açıklamalar oynaklığı artırdı. Ancak tahvil faizlerinde oynaklığın azalması ile satışlar hız kesti. ABD vadeli endekslerinde sınırlı yükselişler izlenmekte. Risk iştahında oluşan hızlı değişimler BIST’ de satışlara neden oldu. Mayıs ayındaki sıkışık seyir devam ediyor. Yükseliş isteğinin artması ve para girişlerine yönelik yeni beklenti yaratılabilmesi için zor bir dönem devam ederken 2820-2750 aralığının ilk aşamada ön planda olmasını bekleriz. Yurtdışındaki yüksek oynaklığı takiben tepki yükselişleri beklentimizde ve 2800 bölgesi çevresinde sıkışma görülebilir. Kısa vadeli olumlu eğilimin korunması ve olası geri çekilmeler adına günlük bazda önemsediğimiz destek bölgenin 2785-2780 aralığı olduğunu belirtelim.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!