Garanti BBVA Yatırım Hisse Önerileri – (11.06.2021)

BİST-100 – Kısa vadede toparlanma ivme kaybedebilir.

ECB kaynaklı açıklamalar dün itibariyle TL cinsi varlıklara olumlu yansırken, BİST’te de gün içi sınırlı pozitif katkı sağladı. Yeni günde de sınırlı olumlu eğilimle açılış öngörmekteyiz. Bununla birlikte kısa vadeli göstergelerde aşırı alım bölgeye yaklaşılması nedeniyle yükselişin tempo kaybedebileceğini düşünmekteyiz. Bu paralelde 1465-1480 bölgesinde oluşabilecek kısa vadeli aşırılaşma riskine karşı hedge pozisyonlar tercih edilebilir. Bankacılık endeksinde de bir süredir ön planda tuttuğumuz dip formasyonu fiyatlamasında formasyon hedefi konumundaki 1250 bölgesine yaklaşılıyor. Söz konusu bölgede kar satışları ve sınırlı düzeltme gündeme gelebilir.

VİOP Endeks30 – Yakın vade açısından aşırılaşma bölgesine yaklaşılıyor.

Haziran vade kontratta kapanış 1574, akşam seansında ise 1576,25 seviyesinde gerçekleşti. Kontratta kısa vadede yeniden pozitif eğilime geçiş adına 1550-1560 bölgesini önemsemiştik. Üzerinde kalınması kısa vade adına olumlu ancak aynı zamanda aşırılaşma bölgesine yaklaşılması yükselişin tempo kaybetmesine neden olmakta. Bu paralelde güne sınırlı pozitif açılış beklediğimiz kontratta 1600 bölgesini güçlü direnç olarak takip ediyor, altında 1585-1590 bandında günlük bazda yükseliş denemelerinin zayıflayabileceğini düşünüyoruz. Söz konusu seviyelerden gelebilecek kar satışları açısından ilk destek bölgeyi ise 1560-1540 aralığı olarak takip etmekteyiz.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN