Garanti BBVA Yatırım Günlük Hisse Önerileri – (5.08.2022)

BİST-100 – Kısa vadeli aşırılaşma riski aynı vadede dalgalanmayı artırabilir.

BİST’e yönelik genel olumlu beklentilerimizde bir değişiklik bulunmazken, kısa vadede oynaklık yaratabileceğini düşündüğümüz 2700 direnç bölgesinin üzerinde güçlü fiyatlamanın sürdüğünü görmekteyiz. Güne sınırlı pozitif eğilimle başlanmasını beklediğimiz endekste kısa vadeli aşırı alım bölgeye yaklaşılması gün içi işlemlerde dalgalı eğilimi artırabilir. Gün içi vadede 2710-2700 destek, 2750-2760 direnç seviyeleri arasında dalgalanma beklerken, 2700-2695 destek seviyesinin kırılması halinde gün içi oynaklığın artması beklenebilir.

VİOP Endeks30 – Yeni zirve denemeleri devam ederken, 3000 çevresinde momentum sınırlanabilir…

Ağustos vade Endeks30 kontratta , gün içi kapanış, 2997 seviyesinde olurken, günün sonunda akşam seansında ise 3002,50 olarak gerçekleşti. Haftanın kapanış gününde piyasaların izleyeceği ana gündem maddesi TSİ 15:30’da ABD’de açıklanacak tarım dışı istihdam rakamları olacak. İçeride yükselişler hafta içinde kısa bir aralık verdikten sonra yeni zirve denemeleri ile gücünü koruyor. Ana yükseliş kanalında 3000’lerin üzerinde savrulmalar sonrası yükseliş barlarında kısalmalar görülebilir. Asya piyasalarında da, ABD vadelilerde ise sınırlı yükselişler hakim. BIST30’da, yükselişe rağmen beraberinde yorgunluk da artabilir. Yeni güne kısa vadeli olumlu görüşümüzü koruyarak, yatay yönlü açılış beklentimizde, 3010-2985 bölgesinde fiyatlama görülebilir. Kısa vadeli olumlu eğilimin korunması ve olası geri çekilmeler adına günlük bazda önemsediğimiz destek bölgenin 2993-2984 seviyeleri olduğunu belirtelim.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!