Garanti Bankası Hisse Önerisi / Oyak Yatırım – (17.08.2015)

Garanti Bankası Hisse Önerisi – Oyak Yatırım

Yükseliş Potansiyeli 35%

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Devam eden politik belirsizlikler içinde, Garanti Bankası’nı (15T F/DD: 1.1, 15T Sermaye getirisi: %14) banka hisseleri arasında nispeten düşük kaldıracı ve dengeli aktif/pasif karışımı sebebiyle tercih ediyoruz. Ayrıca, bankanın konsolide net gelirinin %15’inin banka iştiraklerinin oluşturması da bir avantaj teşkil etmektedir. 2Ç15 sonuçları bankanın güçlü marj yönetimi kabiliyetini gösterirken, 2015’in birinci yarısındaki trend, varlık kalitesinde bankanın bütçeden daha iyi bir sene geçirme ihtimalini artırıyor.

Potansiyel Katalistler

Aylık bankacılık datası, çeyreksel finansal sonuçlar

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Yukarı yönlü riskler faiz indirimleri, beklenenden daha iyi komisyon geliri ve varlık kalitesi evrimi. Aşağı yönlü riskler ise para politikasında devam edebilecek belirsizlikler, eğer TL’de değer kaybı devam ederse olası bir faiz artışı ve bireysel bankacılıkta gelebilecek ek düzenlemeler

Değerleme

Garanti Bankası’nı Gordon Büyüme Modeli’yle modelleyip, sürdürülebilir özkaynak karlılığını %15.6, özsermaye maliyetini %13.4 ve nominal büyümeyi %8 olarak alıyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.