Garanti Bankası Hisse Önerisi / İş Yatırım – (06.12.2019)

Öneri: AL

Fiyat ₺ 9.9
Hedef Fiyat ₺ 13.60
Getiri Pot. 37%

Yatırım Teması

Garanti Bankası özellikle tüketicinin sürükleyeceği bir büyüme ve düşük faiz ortamı için oldukça iyi bir şekilde konumlanmış durumda. Bankanın yüksek TL likiditesi, fonlama bazının çeşitlendirilmiş ve düşük maliyetli oluşu ile sermaye yeterlilik oranlarının sektörün en yükseklerinden biri olması böyle bir ortamda kuvvetli bir büyümenin yakalanabileceğini gösteriyor. Önümüzdeki yıl için marjlarda beklediğimiz 30 baz puan iyileşme ile risk maliyetinde beklediğimiz 50 baz puan mertebesindeki düşüş öz kaynak karlılığını 2019 sene sonuna göre 300 baz puan yukarı çekebilir.

Garanti Bankası’nın TL kreidlerini en az %15 büyüterek zorunlu karşılıklar için uygulanan teşviklerden faydalanmasını bekliyoruz. TTKOM staışı konusunda olumlu gelişmeler de hisse performansını destekleyecektir. Gerçi bu alanda somut bir gelişmenin 2021’den önce olmasını beklemiyoruz.

Değerleme

2020 tahminlerine göre Garanti Bank hisseleri 4,7x F/K ve 0,7x F/DD çarpanları ile işlem görüyor. F/K çarpanı Gelişmekte olan Ülkeler emsallerine göre %44 iskontoya işaret ediyor.

Riskler

Banka ekonomik yavaşlama kanalından aktif kalitesi bozulması ve karlılık oynaklığı risklerine maruz.

TEMETTÜ ÖDEMELERİ VE SERMAYE ARTIŞLARINI ÜCRETSİZ TAKİP EDİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin