Ereğli Hisse Önerisi / Şeker Yatırım – (15.05.2013)

Düşük hammadde maliyetleri sayesinde pozitif sonuçlar…

TUT
Hedef Fiyat: 2.60 TL

• Erdemir’in 1Ç13’de net karı 1Ç12’ye göre %84, bir önceki çeyreğe göre ise %242 artışla 228 milyon TL seviyesinde gerçekleşmiştir. Şirketin net kar rakamı beklentimiz olan 142 milyon TL ve 159 milyon TL seviyesinde bulunan piyasa beklentisinin üstünde geldi. 2013 yılının ilk çeyreğinde beklentilerimizin altında artan maliyetler, Erdemir’in net kar rakamının beklentilerimizin üstünde gelmesini sağladı.Özellikle çeyreksel bazda artan ürün fiyatları ve geçen seneye göre düşüşk hammade maliyetleri şirketin net kar rakamının artmasındaki en büyük etken oldu.

• Şirketin açıklamış olduğu 1Ç13 sonuçlarının beklentilerin üzerinde gelmesi nedeniyle piyasalar tarafında kısa vadede olumlu algılanacağını düşünüyoruz. Açıklanan ilk çeyrek finansalları ışığında Erdemir için 2.60 TL hedef hisse fiyatı ile “TUT” olan önerimizi koruyoruz. Şirketin cari hisse fiyatı 2.14 seviyesinde bulunurken hedef hisse fiyatımıza göre %22 prim potansiyeli taşımaktadır.

Şeker Yatırım Araştırma

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN