Enka İnşaat Önerisi / Oyak Yatırım – (25.09.2013)

Enka İnşaat Hisse Önerisi – Oyak Yatırım

Enka İnşaat Hisse Yorumu

Hisseyi neden beğeniyoruz?
Enka İnşaat’ı özellikle volatilitenin arttığı dönemlerde güçlü nakit pozisyonu ve görece defansif yapısı nedeniyle beğenmeye devam ediyoruz. Enka ikinci çeyrekte güçlü finansal sonuçlar açıklarken bunda özellikle taahhüt tarafının karlılığı etkili oldu. Enka’nın toplam iş miktarı 2013 ilk yarı itibarıyla iştirakleri dahil edildiğinde 3.7 milyar dolar seviyesinde bulunurken şirket yeni işler kovalamaya devam ediyor. Gayrimenkul segmentinde ise doluluk oranlarının 2013 ilk yarısı sonunda %92 seviyesine ulaşması sonrasında aynı seviyelerini koruyor. Enerji segmenti ise alınan garantiler nedeniyle yıllık olarak 260 milyon dolar seviyelerinde bir VAFÖK yaratmaya devam edecektir. Enerji ve gayrimenkul segmentlerindeki sabit nakit yaratma kapasitesi ENKAI’yi defansif bir şirket yapıyor.

Potansiyel Katalistler
Taahhüt tarafında yeni iş alımları şirkete olan ilgiyi artırabilir.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler
Şirketin faaliyet gösterdiği ülkelerde özellikle petrol fiyatları ekonomileri etkileyen önemli bir gösterge niteliğindedir. Bu nedenle petrol fiyatlarında yaşanabilecek bir gerileme alınabilecek iş miktarında azalmaya neden olabilir.

Değerleme
Şirket için yapmış olduğumuz değerleme hisse başına 6.30TL hedef fiyata işaret ediyor.

Oyak Yatırım 2013 Eylül 2. Yarı Portföy Önerileri

Raporun tamamı için tıklayın.

Oyak Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN