Emlak Konut GYO Hisse Önerisi / Oyak Yatırım 2013

Emlak Konut GYO Hisse Önerisi – Oyak Yatırım

Oyak Yatırım Emlak Konut GYO 2013 hedef fiyatını 3.10 TL olarak belirledi.

Düşük faiz ortamının alıcı tarafında yarattığı olumlu hava, yüklenicilerin şirketin arsalarına olan ilgisinin artmasına neden olabilir. Önümüzdeki yıl ihale edilecek arsalar ve bu ihalelerden elde edilecek çarpanlar önem arz etmekte. Şirketin önümüzdeki sene Ümraniye (İstanbul Finans Merkezi), Yarımca (kısmen) ve Sultanbeyli arsalarını ihale etmesini beklemekteyiz. Finansallar tarafında ise, şirketin Ağaoğlu My World Europe (%50), Şehrizar Konakları, Soyak park Aparts, 1stanbul, Towerland, Park Yasam Mavişehir, Alemdağ Emlak Konut, Tuzla Emlak Konutları ve Gebze Emlak Konutları 2‟nin 2013 finansallarına yansımasını bekliyoruz.

Potansiyel Katalistler

1) Arsa Alımları

2) Arsa İhaleleri

3) Satış Performansı

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

1) Beklentimizin üzerinde ihale çarpanı (Şirketin ortalama 1.50x çarpan elde etmesini bekliyoruz.) ve satışların beklentimizden hızlı gerçekleşmesi yukarı yönlü riskler arasında bulunmakta. Diğer taraftan, ihalelerin talep azlığı nedeniyle iptal edilmesi en önemli aşağı yönlü risk olacaktır.

Değerleme

Değerlememiz EKGYO için hisse başına 3.10TL hedef fiyatı işaret etmekte. Düşük faiz ortamını da göz önüne alarak, hisse için Endekse Paralel Getiri tavsiyemizi sürdürüyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

OYAK Yatırım 2013 Strateji Raporu

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN