Emlak GYO Hisse Önerisi / Şeker Yatırım – (27.05.2013)

Emlak GYO Hisse Önerisi – Şeker Yatırım

Sağlam iş modeli, kentsel dönüşüm projesinden orta-uzun vadede en çok fayda sağlayacak şirketlerden biri olması şirketi ön planda tutmaktadır.

Şirket yılın ilk çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre güçlü sonuçlar açıklamıştır. Şirket geçen yılın ilk çeyreğinde 25.7 milyon TL olan net satış gelirlerini 1Ç13 itibariyle artan arsa satışlarına bağlı olarak 374,6 milyon TL seviyesine yükseltmiştir. Arsa satışları geçen senenin ilk çeyrek rakamı olan 6,9 milyon TL’nin oldukça üzerinde 299.3 milyon TL gerçekleşmiştir. Öte yandan konut&ticari ünite satış gelirleri ve diğer gelirlerdeki yıllık bazda büyüme %18 olmuştur. Diğer yandan İlk çeyrekte düşük kalan teslimatlara karşın şirketin ön satış rakamları tatmin edici düzeyde gerçekleşmiştir. Şirket ilk çeyrekte 3.836 adet bağımsız ünite satışı yapmıştır. (1Ç12:2.039 adet). Şirket yönetimi 2013’de 20 bin bağımsız bölümün ihalesini tamamlayarak yaklaşık 15 bin adet bağımsız bölümün ihalesini gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Sonuç olarak şirket yılın ilk çeyreğinde artan net satış gelirlerine paralel olarak net karını 271 milyon TL seviyesine yükseltmiştir. Emlak GYO’nun satışlardaki büyümesin gelecek dönemlerde de sürdüreceğini ve bunun da finansal tablolarına olumlu yansıması olacağını düşünüyoruz.

Bu bağlamda önümüzdeki günlerde ikinci halka arzı yapılacak olan şirket hisseleri ile ilgili olarak AL tavsiyemizi sürdürüyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Şeker Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN