Ekinciler Yatırım (Temmuz / 2013) Hisse Önerileri

Ekinciler Yatırım Aylık Hisse Önerileri:

Endeksin 2013 Aylık Getirileri

Getiri (%) Ocak Subat Mart Nisan Mayıs Haziran
BIST 100 0,74 -1,11 7,55 -0,08 -0,07 -11,28

Önemli Gündem Maddeleri, 3. çeyrek Önemli Beklenti ve Öneriler

• 17 Temmuz itibariyle Türk Telekom ile 3. çeyrek bilanço dönemi baslayacak. 25 Temmuz’da Akbank ile mali sektör bilançoları baslayacak.

• 23 Temmuz _ PPK Toplantısı_Beklenti: Para kurulu toplantısında, merkez bankasının yabancı yatırımcıların ilgisini çekerek yükselen döviz kurunu düsürebilmek için faizlerde yukarı bir degisiklik yapması muhtemel. Aksi takdirde su an yaptıgı gibi döviz ihaleleri açarak kuru dengelemesi uzun vadede sürdürülebilir bir müdahale değil.

• 31 Temmuz _ FED Faiz Kararı_ Beklenti_FED: Bernanke’nin son söylemlerinde dile getirdigi gibi tahvil alım programının yavaslatılması için görmek istedigi istihdam datası simdilik açıklanmıs gibi duruyor. Piyasaların bundan sonra FED’den
beklentisinin, programı 2014 yılına kadar kademeli olarak azaltmak yönünde olmakla birlikte bu durum Amerikan 10 yıllıkları ve Doları da desteklemektedir.

Öneri Listesi

25 Temmuz’da Akbank ile mali sektör bilançoları yaklasık 2 hafta içerisinde yogun bir sekilde açıklanacak_Önemli, neden?

o 25 Mayıs’ta kredili mevduat hesabına uygulanan faiz oranları degistirildi.

o Yeni Tüketici Yasası (bankaların aidatsız kartı olması, kredide sigorta sartının kalkacak olması ve dosya parası alınmaması gibi uygulamalar) Meclis alt komisyonundan geçti.

Uygulamaların 2. çeyrek bilançoları degil ama 3. ve 4. çeyrek mali tablolarda etkili olması beklenmektedir. Bu sebeple Haziran ayında yasanan ciddi düsüslerin ardından ucuzlayan mali sektör hisselerinin Temmuz’un son haftası baslayacak banka bilançoları ile kısa vadeli bir yükselis hareketi gözlenebilir. Global piyasalarda ciddi düsüsler gözlenmemesi ve iç siyasette de tansiyonun yükselmemesi durumunda Agustos ayını yükselis denemeleri ile baslanabilir. Bu asamada mali sektör hisseleri olumlu bilançoları ile lokomotif olma özelliğini koruyacaktır.

Mali Sektör Hisseleri Arasından:

Kapanıs Hedef Fiyat 8skonto (%) Öneri

ISCTR 5,28 6,50 23,11 AL
HALKB 15,15 19,50 28,71 AL
TSKB 1,93 2,26 17,10 AL

Raporun tamamı için tıklayın.

Ekinciler Yatırım 2013 Temmuz Aylık Hisse Öneri Listesi

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin