Eczacı İlaç Hisse Önerisi / Atig Menkul – (30.04.2013)

Eczacı İlaç Hisse Önerisi – Atig Menkul

Eczacıbaşı Grubu’nun amiral gemisi Eczacı İlaç, güçlü nakit pozisyonu ve gelişme potansiyeli ile dikkat çekmekte. Şirket, konsolide bilançolara göre 2012 yılının sonu itibarıyla neredeyse piyasa değerinin yarısına tekabül eden TL642 mn’luk net nakit pozisyonuna sahip. Bunun dışında %37’sine sahip olduğu Eczacıbaşı Holding’in Kartal Dönüşüm Projesi dahilindeki arazisi de yaklaşık 400 dönüm büyüklüğü ile bölgedeki benzer arazilerin son değerlemeleri ile karşılaştırıldığında Ecilc’in 3-4 katı bir değere sahip olabilecek potansiyel gösteriyor. Bu çerçevede Eczac İlaç’I uzun vadeli beğenmeye devam ediyor, kısa vadeli teknik anlamda ise 2.7TL’lik zirvenin tekrar denenebileceğini düşünüyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Atig Menkul Mayıs 2013 Aylık Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN