DO & CO Hisse Önerisi / İş Yatırım – (03.01.2019)

DO & CO Hisse Önerisi

Daha yüksekten uçmaya hazır

Öneri:AL
Yükselme Potansiyeli: 44%

Do & Co 12 aylık 113TL hedef fiyat ve AL tavsiyesi ile takip listemize ekliyoruz. Hedef fiyatımız EUR bazında %44 artış potansiyeli vadediyor. Do & Co, yurtdışı benzerlerine kıyasla 2019T 6,7x FD/FAVÖK ve 2020T 6,0x FD/FAVÖK ile %34 ve %49 iskontolu işlem görüyor.

Başlıca yatırım temaları: i) Gelir tabanının büyük çoğunluğu EUR bazlı , ii) ana iş bölümlerinde güçlü pozisyon, iii) Müşteri portföyünün başarılı bir şekilde çeşitlendirilmesi, iv) Sürdürülebilir temettü politikası, v) Güçlü bilanço, düşük kaldıraç, (vi) önümüzdeki yıllarda gelirlerde ciddi büyüme beklentisi.

Yeni yapılan anlaşmalar sayesinde güçlü büyüme görünümü. BA & Iberia ve Iberia Express ile yapılan anlaşma ve Türk Hava Yolları ile olan sözleşmenin yenilenmesi sayesinde ileriye dönük gelirlerde bir artış bekliyoruz. DO & CO, British Airways ile 2020 Nisan ayından geçerli olmak üzere Londra Heathrow Havalimanı’ndan kalkan uçuşlar ve Madrid Barajas Havalimanı’ndan kalkan uçuşlar için Iberia ile ikram hizmetlerinin sağlanması için bir anlaşmaya vardı. Her iki anlaşma da 10 yıl boyunca geçerli olacak ve yılda 250 milyon Euro ek gelir getirmesi bekleniyor. Ayrıca Ekim ayında, DO & CO ve Türk Hava Yolları anlaşmalarını yenilemeye karar verdi. Buna göre DO & CO ve Türk Hava Yolları J-V kapsamında devam eden ortaklığı 15 yıl daha sürdürüyor olacak. Anlaşma gerekli izinlerin ve onayların alınmasına tabii, ancak önemli bir risk görmüyoruz.

Mart 2019’da kesinleşecek olan ihaleler 125 milyon Avro ek gelir yaratma potansiyeline sahip. DO & CO, Kuzey Amerika çıkışlı tüm BA, Iberia ve Aer Lingus uçuşları için ikram hizmetleri içeren IAG Kuzey Amerika ihalesine katılıyor. Anlaşma sağlandığında şirkete 40 milyon EUR luk ek gelir getirebileceğini düşünüyoruz. DO & CO ayrıca, yaklaşık 30 milyon EUR gelir potansiyeli olan BA UK Lounges ihalelerine ve 10 milyon EUR civarında bir gelir potansiyeline sahip olan Iberia Madrid Lounges ihalesine katılıyor. Ayrıca, DO & CO, Air Lingus ikram hizmetleri ihalesine Dublin, Shannon, Cork ve Belfast çıkışlı uçuşlar için katılmaya davet edildi. Bu ihalenin sonucu 1Ç 2019’da açıklanacak ve DO & CO ihaleyi alması durumunda yılda 30 milyon EUR ek kazanç elde edebilir. Şirket ayrıca 2019-2020 Şampiyonlar Ligi Finalleri dahil olmak üzere, UEFA EURO 2020 ihalesine katılıyor. Buradan da 15 milyon Euro civarında bir gelir elde etmesi beklenebilir.

İyi çeşitlendirilmiş çoğunluğu yabancı para cinsinden olan gelir tabanı. DO & CO’nun gelirlerinin yaklaşık %70’i yabancı para cinsinden (EUR) ve bu oranın, BA-Iberia anlaşması yürürlüğe girdiğinde, önümüzdeki yıllarda artmasını bekliyoruz. Ayrıca, şirketin küresel olarak birçok ülkede faaliyet göstermesi nedeniyle tek ülke riski bulunmuyor, dengeli bir müşteri portföyüne sahip.

Sürdürülebilir temettü politikası. DO & CO’nun 2014-2018 döneminde temettü dağıtım oranı ortalama %34 oranında gerçekleşti ve hep %29’un üzerinde kaldı. Şirket, 2017/18 döneminde hisse başına 0,85 EUR brüt temettü dağıtarak, toplamda 8,3 milyon EUR brüt temettü ödemesi gerçekleştirdi. DO & CO’nun düşük bir borç seviyesine ve sağlıklı bir bilançoya sahip olması nedeniyle yönetim temettü dağıtım politikasını sürdürmeyi hedefliyor. İstanbul’daki otelin bu yıl içerisinde 40 milyon Euro tutar karşılığında elden çıkarılmasıyla beraber bilançonun büyüme için ilave yer açılacak.

Başlıca riskler: i) Havacılık sektörüne yüksek bağımlılık, ii) Özellikle ölçekte artışla birlikte hijyen ve itibar riskinin artması, iii) Yeni yapılan anlaşmaların icra riski.

KAZANDIRACAK HİSSELERİ NASIL SEÇMELİ? ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLA!

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin