Deniz Yatırım Hisse Önerileri – (14.07.2020)

EKGYO; Emlak Konut GYO 2Ç20 Ön Satış Verileri

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY1.91
Hedef Fiyat/Hisse TRY2.28
Getiri Potansiyeli 19%

 Emlak Konut GYO 2Ç20 ön satış verilerini açıkladı.

 Şirket bu dönemde 6,477 adet bağımsız bölümün ön satışını gerçekleştirirken bu satışların karşılığında 8,995 milyon TL ön satış geliri elde etmiştir.

 Bu rakamlar şirketin 2Ç20 için hedeflediği 1.61 milyar TL ön satış geliri rakamının oldukça üzerindedir.

 Böylelikle şirketin yılın ilk yarısında toplam ön satış adedi 7,584’e yükselirken ön satış geliri de 10.2 milyar TL düzeyinde gerçekleşmiştir.

 Konut kredisindeki düşük faize ve alternatif finansal araçlardaki düşük getiriye bağlı olarak üçüncü çeyrekte de ön satış rakamlarının yüksek seyredeceğini düşünüyoruz. 2Ç20’de ön satış verilerinin kuvvetli olacağı bir süredir medyada çıkan haberlerde işlenmişti. Bir miktar fiyatlanmış olmakla birlikte haberin hisse fiyatına etkisini olumlu olarak değerlendiriyoruz.

 Açıklanan rakamları şirketin 2Ç20 finansallarından ziyade ileriki dönem finansallarına yansıyacaktır. Ancak 2Ç20 finansallarında nakit pozisyonunda önemli bir iyileşme olabileceğini tahmin ediyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN