Deniz Yatırım Hisse Önerileri – (08.04.2020)

TAVHL; Mart ayı yolcu trafiği geçen yıla kıyasla %56 düştü

Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY16.98
Hedef Fiyat/Hisse TRY29.90
Getiri Potansiyeli 76%

 TAV Havalimanları yolcu trafiği Mart ayında geçen yıla kıyasla %56 oranında azalma kaydederken (yurtiçi -%50, yurtdışı -64%), 1Ç20’de toplam yolcu trafiği geçen yıla kıyasla %23 düşüş gösterdi (yurtiçi -%26, yurtdışı -%18). Bu oranlar içinde 2019 yılı Nisan ayı başında kapatılan Atatürk Havalimanı rakamları bulunmamaktadır. Salgın hastalığın mart ayında Avrupa ve Ortadoğu bölgelerine yayılması ile hava trafiğinin bir anda durma noktasına geldiği bilinen bir durum olduğu için, verinin hisse performansı üzerindeki etkisini nötr olarak değerlendiriyoruz.

 TAV tarafından işletilen yurtiçi havalimanlarında toplam yolcu trafiği, Mart ayında geçen yıla kıyasla %50 oranında azalırken (yurtiçi -%49, yurtdışı -%52), yurtdışı havalimanlarındaki trafik %70 oranında azaldı.

 Yurtdışı havalimanlarında dış hatlar yolcu oranı daha yüksek olduğundan daralma daha sert şekilde görüldü.

 Yolcu rakamlarına tüm yıl bazında en yüksek katkıyı yapan Antalya Havalimanı trafiği Türkiye genelindeki daralmaya paralel şekilde %49 seviyesinde gerçekleşti.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!