Deniz Yatırım Deniz Yatırım Model Portföy Önerileri – (14.03.2018)

Deniz Yatırım Model Portföyü

Torunlar GYO: Torunlar GYO’nun 2018 yılı finansal performansı 2017’nin belirgin bir şekilde üzerine çıkabilir düşüncesindeyiz. Şirket yönetimi FAV ÖK’ün yıllık bazda %100’ün üzerinde artış göstermesini ve özellikle döviz cinsinden borç rakamının yılsonunda 2017’nin altına gerilemesi beklentisine paralel olarak net aktif değerinin 2017 sonundaki 6.4 milyar TL’den 8.1 milyar TL düzeyine ulaşmasını bekliyor. AVM ve ofis kira gelirlerinin şirketin önemli gelir kaynağı olması nedeniyle (oturum amaçlı konut alanına bağımlılığının az olması) şirketin hedeflerine ulaşabileceği düşüncesindeyiz. Mevcut fiyat seviyesinde net aktif değerine göre %51 iskontolu işlem gören hissenin, iskonto seviyesi aynı kalsa bile, ileriye dönük olarak %25 gibi bir yükselme potansiyeli taşıdığını düşünüyoruz. Yılın ikinci yarısında kısmen de olsa gerilemesini beklediğimiz faiz oranları ile iskontonun da bir miktar azalması mümkün olabilir.

Albaraka Türk: Basel III kriterlerine uyumlu 205 milyon $ tutarında sukuk ihracı sermaye yeterlilik oranlarını yükselterek büyüme dinamiğine olumlu katkı sağlayacaktır. Albaraka Türk geçmiş dönem kredi getirisini kar payı olarak dağıttığı için faiz marjı normal bankalara kıyasla daha iyi olabilir. Bunun yanısıra faiz dışı net gelirlerde de belirgin bir toparlanma öngörüyoruz. %19.3 ile %46.7 seviyesindeki sektör ortalamasının oldukça altında seyreden komisyon gelirlerinin faaliyet giderlerini karşılama oranının orta-uzun vadede iyileşmesini ve karlılığa olumlu katkıda bulunmasını bekliyoruz. Diğer bankalara kıyasla daha düşük çarpanlarla işlem gören Albaraka Türk’ün iyileşme eğiliminde olan özsermaye karlılığı sayesinde bu farkı kısmen kapatacağını düşündüğümüz için model portföyümüze dahil ediyoruz.

Ereğli Demir Çelik: Yüzde 10’a yakın temettü verimi, yeni kapasite artırımı beklentisi, benzerlerine göre ucuz çarpanlar, çelik fiyatlarındaki güçlü seyrin devamı ve hissenin son dönemdeki olumsuz performansını fırsat bilerek Erdemir’i model porföyümüze dahil ediyoruz..

Sabancı Holding: Sabancı Holding hisseleri şu an hem toplam net aktif değerine hem de sadece halka açık iştiraklerinden oluşan net aktif değerine kıyasla oldukça iskontolu işlem görüyor. Sabancı Holding’in bir çok açıdan iskontolu fiyatı hisseye yatırım için doğru bir zamanlamaya işaret ediyor olabilir.

Vakıfbank düşük TL kredi/mevduat oranı ve güçlü aktif kalitesi ile ön plana çıkmakta. İştirakleri ile yaratacağı sinerji ile komisyon gelirlerinde yüksek büyüme trendini sürdürmesini beklediğimiz şirketin güçlü kar performansını devam ettirmesini bekliyoruz. Hisse diğer bankalara göre oldukça cazip çarpanlara sahip.

Yapi Kredi Bankası’nı aktif kalitesindeki olumlu görünüm, kararlı maliyet kontrolü, TÜFE endeksli tahvillere daha az bağımlı gelir yapısı sayesinde düşen enflasyon ortamından faydalanacak olması nedeniyle beğeniyoruz. Sektöre kıyasla özsermaye getiri oranı farkını 140 baz puan geliştirmesini beklediğimiz hissenin gelecek Hisse diğer bankalara göre oldukça cazip çarpanlara sahip.

AvivaSA 2018 yılında %30 net kar büyümesi ve %44 özsermaye getiri oranı ile olduça cazip bir karlılık performansı gösterebilir. Şirketin düzenli temettü politikası da hisseyi model portföye dahil etmemizdeki bir diğer önemli unsur.

Net Holding’in Kıbrıs operasyonlarında görülen olumlu ivmelenme, Doğu Avrupa pazarındaki büyüme potansiyeli ve güçlü 4Ç sonuçları beklentisi ile model portföyümüze dahil ediyoruz.

Soda Sanayi’nin son dönemdeki relatif olumsuz performansını ucuz çarpanlar, yüksek temettü potansiyeli, krom kimyasallarındaki olumlu fiyat ortamı ve soda külü fiyatlarında beklendiği kadar gerileme yaşanmaması gibi sebepler nedeniyle hisseye giriş için bir fırsat olarak görüyoruz.

Vestel, 2018 Dünya Kupası ve Avrupa pazarına yönelik Toshiba ile yapılan lisans anlaşması nedenleriyle TV satışlarını bu sene önemli ölçüde artırabilir. Şirket 2018T bazında 4.8 FD/FAVÖK ile işlem görüyor ki bu benzerlerine kıyasla %30 iskontoya işaret ediyor.

BAŞARILI YATIRIM İÇİN BU 3’LÜ YETER!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin