Bizim Toptan Hisse Önerisi / Ahlatcı Yatırım – (23.10.2019)

BİZİM – BİZİM TOPTAN SATIŞ MAĞZ. 3.Çeyrek Analizi

174 mağazasıyla Türkiye’nin önde gelen organize toptancısı Bizim Toptan Satış Mağazaları 2019 3. Çeyrek verilerinde bir önceki yıl aynı döneme göre satışlar ve satışların maliyetindeki %21 artış ve faaliyet gideri ve diğer faaliyetlerdeki Gelir/Giderlerdeki sırasıyla %10 ve 17 artışlarla çeyreği piyasa beklentisinin üzerinde 11,3 milyon TL net kar ile kapattığını görüyoruz. Yılın ilk 9 ayına baktığımızda ise satış gelirleri bir önceki yıla göre %23 yükselişle 3,4 milyar TL’ye ve net karı da % 48 yükseliş ile 21,8 milyon TL olarak gerçekleşti. Müşteri sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 33 artarak 1,6 milyon olarak gerçekleşti.

Ayrıca şirketin 3. Çeyrek sonu itibari ile net nakit pozisyonu 285 milyon TL olarak gerçekleşti. 9 aylık dönemde genel yönetim ve pazarlama giderlerindeki artışa rağmen faaliyet karının 20 milyon TL’den 52,7 milyon TL’ye yükseldiği görülüyor. F V AÖK marjı bu çeyrekte 5,7 seviyesine yükselen, yılbaşından itibaren hisse fiyatında %34 yükseliş gerçekleşen şirketin toplam borçluluğunun özsermayeye olan oranında yükseliş yaşanması önümüzdeki çeyreklerin takibini gerektiriyor.

Bugün gerçekleştirilen analiz toplantısında online siparişlere öncelik verileceği ve Yıldız Holding’e piyasa faiz oranlarından kredi sağlamaya devam edeceği bilgilendirmesi yapıldı. Bizim toptan hisse fiyatında yılsonunda benzer ivme ile talep ve müşteri sayısı artışında gelişimin devam edeceğini fakat endeksin altında bir getiri ile 10 TL yılsonu hedef fiyat öngörüyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN