Bizim Menkul Model Portföy Tabloları – (08.04.2020)

BMD Araştırma portföyünde BIMAS, BRSAN, PETKM, TCELL, TUPRS, TOASO, TRKCM, SODA, AYGAZ, CIMSA, TRGYO, EREGL yer almaktadır.

31 Mart-7 Nisan2020döneminde BMD Araştırma portföyü %9,2, SINAİ Endeks ise %7,3değer kazanmıştır. Araştırma Portföyünde geçtiğimiz hafta en yüksek getiriyi %22,0ile TRGYOsağlarken en düşük getiriyi -%0,5ile BIMASelde etmiştir. Yılbaşından bu yana BMD Araştırma Portföyü %15,6değer kaybetmiş olup aynı dönemde SINAİ Endeks %16,6değer kaybetmiştir.

BMD Araştırma Portföyü, analistin şirket ziyareti gerçekleştirmesi ile elde ettiği bilgiler sonrası uluslararası değerleme standartlarınca kabul görmüş metodolojiler ile elde edilen şirket değerinin BMD Yatırım Komitesi’nce kabul görmesi şartı ile elde edilen hisselerden oluşmaktadır.

Bankacılık endeksine ait hisseler ve katılım endeksi faaliyet alanı kriterlerine uymayan hisseler portföy oluşturma kriterleri gereği BMD Araştırma Portföyü’ne dahil edilmemektedir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN