Bizim Menkul Model Portföy Tabloları – (02.01.2019)

Bizim Menkul Model Portföy Tabloları

BMD Araştırma portföyünde BIMAS, BRSAN, PETKM, TCELL, TUPRS, TOASO, TRKCM, SODA, AYGAZ, CIMSA, TRGYO, EREGL yer almaktadır. BMD Araştırma portföyü 25 Aralık – 31 Aralık 2018 haftasında %0,5 değer kazanırken aynı haftada SINAİ Endeks de %0,2 değer kazanmıştır. Araştırma Portföyünde geçtiğimiz hafta en yüksek getiriyi %3,7 ile TOASO sağlarken en düşük getiriyi (-)%1,4 ile TCELL ve EREGL elde etmiştir. 2018 yılında BMD Araştırma Portföyü (-)%17,3 değer kaybetmiş olup aynı dönemde SINAİ Endeks (-)%17,1 değer kaybetmiştir.

BMD Araştırma Portföyü, analistin şirket ziyareti gerçekleştirmesi ile elde ettiği bilgiler sonrası uluslararası değerleme standartlarınca kabul görmüş metodolojiler ile elde edilen şirket değerinin BMD Yatırım Komitesi’nce kabul görmesi şartı ile elde edilen hisselerden oluşmaktadır.

Bankacılık endeksine ait hisseler ve katılım endeksi faaliyet alanı kriterlerine uymayan hisseler portföy oluşturma kriterleri gereği BMD Araştırma Portföyü’ne dahil edilmemektedir.

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.