Bank Asya Hisse Önerisi / Oyak Yatırım 2013

Bank Asya Hisse Önerisi – Oyak Yatırım

Oyak Yatırım BANK ASYA 2013 hedef fiyatını 2.56  TL olarak belirledi.

Bank Asya‟da yapılanma sürüyor. Geçmişe dönük problemlerle boğuşurken şubeleşmeye ve yatırımlara devam etmek zor bir süreçti. Sermaye problemleri ücret&komisyon getirisi yüksek olan bilanço dışı aktiviteleri engelledi. Bankanın takipteki kredi karşılık oranını %62‟ye yükseltmesi ve 2010‟da %10 olan yeniden yapılandırılan kredilerin %3.3‟e indirilmesi pozitif gelişmelerin karlılığa yansımasını engelliyor. Bunun yanında önümüzdeki sene yeni bir miktar takipten sonra kredi karşılıklarının oranının %1‟e düşmesi bekleniyor. Karlılık artışına rağmen, sektördeki marj daralması ve bir miktar devam edecek takipler ile bankanın 2013‟te uzun vade için hedeflenen karlılığa ulaşması zor gözüküyor.

Potansiyel Katalistler

Sermaye benzeri krediler, sigorta satışı.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Karşılık giderlerini tahmin etmek zor. Nominal faiz oranının düşmesi matematiksel olarak marj daralmasına neden olacak. KOBİ‟lerin fiyat rekabet seviyesi ve kredi kartı piyasasındaki gelişmeler Bank Asya için önemli.

Değerleme

Bank Asya diğer bankalara oranla defter değeri açısından önemli bir iskontoyla işlem görmektedir. Fakat kısa vadeli karlılık Endekse Paralel Getiri yönünde tavsiyemizi devam ettirmemize sebebiyet veriyor.

Raporun tamamı için tıklayın.

OYAK Yatırım 2013 Strateji Raporu

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN