Ata Yatırım’ın En Çok Beğendiği Hisseler – (21.09.2017)

En Beğendiğimiz Hisseler

2017 yılı için Borsa İstanbul’da takip ettiği hisselerin toplam %56’lık bir kâr artışı sağlayacağına raporunda yer veren Ata Yatırım, bir klasik haline gelen “en beğendiğimiz hisseler” listesi ile de yine yatırımcılara ışık tuttu.

Garanti: Yeni CEO ile birlikte ana bankacılık gelirlerinde ve risk yönetiminde yaşanan iyileşmenin ve sermaye kârlılığının daha yüksek ve sürdürülebilir bir görünüm alması bekleniyor.

Tupraş: Global benzerlerine göre yüksek iskontosu ve yüksek ürün makası dolayısıyla hisselerinin 2017 yılında yüksek FAVÖK büyümesi yaratacağı öngörüsü ve 2017 gelirinden beklenen %13 temettü verimi Tupraş’ı öne çıkarıyor.

Petkim: Yüksek seyreden ethilen-nafta makası sebebiyle kârlılığında kayda değer yapısal iyileşme öngörülen Petkim’in, 2018 yılında rafineri yatırımının tamamlanması ile birlikte ton başına maliyetlerin de 2019 itibariyle düşmesi bekleniyor.

Tofaş: Yüksek ihracat büyümesine ve daralan iç pazara rağmen artan pazar payı ile Tofaş hisseleri Ata Yatırım’ın beğenilenleri arasında yer alıyor.

Ulker: Zorlu bir yılın ardından 2017 yılında yurt içi ve yurt dışı operasyonların katkısı ile birlikte %57 net satış büyümesi elde etmesi beklenen Ulker, bir diğer değerli hisse olarak öne çıkıyor.

Bim: Öngörülen, 2017T FAVÖK ve net kâr beklentisi sırasıyla %7.5 ve %5.8 yukarı yönlü revize edilen BIM, 2018T F/K çarpanı 24.1x ile 5 yıllık ortalamasının %6 altında işlem görmekte olsa da şirketin büyüme potansiyeli ve sağlıklı finansal görünümü daha yüksek çarpanları hak ediyor.

Erdemir: Yassı çelik sektöründe güçlü finansal yapıya ve kârlılığa sahip olan Erdemir, kapasitesini de %100’e yakın kullanması ile dikkatleri çekiyor. 5.8x 17T FD/FAVÖK çarpanı ve 9.0x F/K çarpanı, global benzerlerine göre sırasıyla %12 ve %32 iskonto ifade ediyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN