Anadolu Grubu Holding Hisse Önerisi / İş Yatırım – (06.12.2019)

Öneri: AL

Fiyat ₺ 16.62
Hedef Fiyat ₺ 24.00
Getiri Pot. 44%

Yatırım Teması

Holding’in kombine borcunun yüksek olması ve büyük ölçüde döviz cinsinden olması, araç kiralama, enerji ve gayrimenkul segmentlerinin görünümlerinin zayıf olması yatırımcılar için endişe yaratsa da özelikle son dönemde TL’nin görece stabil olması, faizlerin düşmesi ve Şirket yönetiminin borçluluğu azaltmak için araç kiralama operasyonunun araç parkını küçültmesi ve portföyde stratejik olmayan varlıkların satış opsiyonlarının değerlendirmesini orta uzun vadede hisse için olumlu olarak değerlendiriyoruz.

Değerleme

Holding cari net aktif değerine (NAD) göre %38 iskonto ile işlem görmektedir. Holding’in NAD’inin %95’inden fazlasını oluşturan iştiraklerinin halka açık olduğu ve halka açık olmayanları halihazırda negatif değerlediğimiz düşünülürse iskontonun yüksek olduğunu düşünüyoruz. Holding’in sadece halka açık iştiraklerinden ve net borç pozisyonundan oluşan olan net aktif değeri 1.1milyar dolar seviyesinde. Holding’in 700 milyon dolarlık piyasa değeri düşünüldüğünde, piyasanın halka açık olmayan portföye ve holding yapısına 400mn dolar negatif değer biçtiğini görüyoruz ki bunun çok anlamlı olmadığını ve son dönemdeki güçlü performansa rağmen fırsat yarattığını düşünüyoruz.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

Riskler

Döviz cinsinden yüksek borçluluk nedeni ile TL’nin dolara ve euroya karşı değer kaybının en önemli risk unsuru olduğunu düşünüyoruz. Holding’in kombine borç pozisyonu 3Ç19 itibari ile 11.6 milyar TL seviyesindedir. TL’nin değer kazancı ve borçluluğu azaltmak için atılan adımlar borçluluk rasyolarını iyileştirmiştir. Net Borç / FAVÖK rasyosu 3Ç19 itibari ile 2x seviyesine düşüştür. Son dönemde atılan adımlar ile borcun içerisinde yabancı para bayı azalırken, vadesi uzamıştır. 3Ç19 itibari ile borcun %71’i yabancı para cinsinden ve %35’ı kısa vadelidir. Ancak bununla birlikte kombine operasyonel karın yaklaşık 1/3 ünün yabancı para cinsinden olması TL’nin değer kaybına karşı kısmen doğal koruma sağlamaktadır.

KİŞİSEL YATIRIM TERCİHİNİZE GÖRE SİZE UYGUN HİSSELERİ ANINDA “ÜCRETSİZ” BULUN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin