Alkim Kimya Hisse Önerisi / Halk Yatırım – (23.10.2018)

Alkim Kimya Hisse Önerisi

Şirkete ilişkin bilanço beklentisi ile değerlendirme notlarımızı aşağıda görebilirsiniz:
– Alkim Kimya’nın 3Ç18 finansallarını 6-7 Kasım’da açıklaması bekleniyor.
– Şirketin 3Ç18’de konsolide net satış gelirlerinin yıllık bazda %68,5 artış ile 172,1 milyon TL seviyesinde gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz.
– FAVÖK marjının ise 3Ç18’de yıllık 3,3 puan artış ile %23,3 seviyesine yükseleceğini öngörüyoruz. 3Ç18’de %53,8 FAVÖK büyümesi ile 215 mn TL FAVÖK açıklayacağını tahmin ediyoruz.
– 3Ç17’de %11,2 seviyesinde gerçekleşen net kar marjının 3Ç18’de %18,4 seviyesine yükseleceğini tahmin ediyoruz.

Temel Analiz: Şirketin 3Ç18’de, kağıt ürün fiyatlarının yüksek seyretmesinin ve zayıf Türk Lirasının da etkisiyle, konsolide net satış gelirlerinin yıllık bazda %68,5 artış ile 172,1 milyon TL seviyesinde gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Operasyonel karlılık tarafında ise, zayıf TL’den dolayı güçlü operasyonel kar rakamı açıklayacağını tahmin ettiğimiz kağıt segmentinin katkısıyla konsolide FAVÖK rakamının yıllık %96,6 artış ile 40,0 milyon TL seviyesinde gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Bu doğrultuda, FAVÖK marjının da 3Ç18’de yıllık 3,3 puan artış ile %23,3 seviyesine yükseleceğini öngörüyoruz. Geçen yılın aynı döneminde 11,5 milyon TL seviyesinde gerçekleşen net karın (ana ortaklık payları), operasyonel kardaki iyileşmenin desteğiyle 3Ç18’de 31,6 milyon TL seviyesinde gerçekleşmesini bekliyoruz. Böylece 3Ç17’de %11,2 seviyesinde gerçekleşen net kar marjının 3Ç18’de %18,4 seviyesine yükseleceğini tahmin ediyoruz. Araştırma Birimimiz, ALKIM için 12 aylık vadede 27,80 TL hedef fiyat ile “AL” tavsiyesi vermektedir.

Olası Katalizörler: Cari açığın düşürülmesi kapsamında, Yeni Ekonomi Programı’nda kimya sektörünün öncelikli yatırım yapılabilir alanlar olarak belirlenmesinin pozitif etki yaratabileceği şirkette kağıt fiyatlarında yükselişin devam etmesi hisse fiyatlarında yükseliş eğilimini destekleyebilir.

Yabancı Takası: Yabancı takas oranı yaklaşık %12,40 seviyesinde olan hissede, teknik görünümdeki toparlanma işaretinin ardından, bilanço verilerinin de güçlenme sinyali vermesi halinde yabancı girişlerinin artmasını ve hisse fiyat performansını pozitif etkilemesi beklenebilir.

Teknik Analiz: Haftalık grafiklerde TOBO formasyonu görülen hissede 23,00 formasyon direnç seviyesi üzerinde kalındığı sürece 25,64 ve 28,64 direnç seviyelerine yönelimin devam etmesini bekliyoruz. Uzun vadeli Macd indikatör pozisyonu da pozitif bölgede yer almaya devam ediyor. 23,00 seviyesi stop loss seviyesi olarak izlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN