Alkim Kağıt Hisse Önerisi / Halk Yatırım – (23.10.2018)

Alkim Kağıt Hisse Önerisi

Şirkete ilişkin bilanço beklentisi ile değerlendirme notlarımızı aşağıda görebilirsiniz:
– Alkim Kağıt’ın 2018 yılı üçüncü çeyrek finansallarını 30 Ekim Salı günü açıklaması bekleniyor.
– 3Ç18’de yıllık %75,6 artış ile 104,4 milyon TL net satış geliri açıklanmasını bekliyoruz.
– FAVÖK marjının çeyreksel bazda 0,3 puan gerileyeceğini fakat TL’deki değer kaybından dolayı yıllık bazda 3,0 puan iyileşerek %18,0 seviyesinde gerçekleşeceğini öngörüyoruz.
– Net kârın ise kur farkı gelirlerinin desteğiyle 3Ç18’de 18,3 milyon TL seviyesinde gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz.

Temel Analiz: Alkim Kağıt’ın 3Ç18’de net satış gelirlerinin, yıllık bazda artan kağıt fiyatları ve artan Dolar/TL kurunun desteğiyle yıllık bazda %75,6 artış ile 104,4 milyon TL seviyesinde gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Enerji maliyetlerindeki artıştan dolayı FAVÖK marjının çeyreksel bazda 0,3 puan gerileyeceğini fakat TL’deki değer kaybından dolayı yıllık bazda 3,0 puan iyileşerek %18,0 seviyesinde gerçekleşeceğini öngörüyoruz. Geçen yılın aynı döneminde 6,6 milyon TL seviyesinde gerçekleşen net karın ise kur farkı gelirlerinin önemli desteğiyle 3Ç18’de 18,3 milyon TL seviyesinde gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Böylece, 3Ç17’de %11,1 seviyesinde gerçekleşen net kar marjının 3Ç18’de %17,5 seviyesine yükseleceğini tahmin ediyoruz. Araştırma Birimi’miz, ALKA için 12 aylık vadede 5,60 TL hedef fiyat belirlemekte ve %36 getiri potansiyeli ile “AL” tavsiyesi vermektedir.

Olası Katalizörler : Kağıt fiyatlarındaki artışın ve zayıf TL’nin fiyatları pozitif etkilediği hissede, selüloz fiyatları ve enerji maliyetlerindeki artış FAVÖK marjında baskılanmaya neden oluyor. Kağıt fiyatlarında yükselişin devam etmesi hisse fiyatlarında toparlanma eğilimini destekleyebilir.

Yabancı Takası: Yabancı takas oranı %1,90 gibi oldukça düşük bir seviyede olsa da son iki aylık dönemde yabancı pozisyonunda artış görüyoruz. Düşük takas bazı ve cazip değerlemesi nedeniyle, ilerleyen dönemde hissede yabancı ilgisinin nispi olarak arttığını görebiliriz.

Teknik Analiz: Sıkışma bölgesi içinde ve 50, 100, 200 günlük basit hareketli ortalamaları üzerinde işlem gören hissede 4,00 TL seviyesi kritik bir destek noktası olarak izlenebilir. Olumlu bilanço beklentileri ve uzun vadeli değerlemelerinin cazip hedeflere işaret etmesi nedeniyle hissede ana destek üzerinde tutunma çabasının başarılı olması beklenebilir. Sıkışma bölesi içinde tepki verilmesi halinde 4,19, 4,27 ve nihai olarak 4,40 dirençleri hedeflenebilir. 4,00 TL desteği altında ise 3,80 – 3,90 bandı takip edilebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN