Albaraka Türk Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (29.03.2013)

Albaraka Türk Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 2,50 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 1,99 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 2,10-2,20 bandı ile 2,46 seviyeleri
Ana Stop Loss: 1,83

Orta vade için trendi yukarı gördüğümüz hissede ana destek noktası olarak 1,83 seviyeleri ön plana çıkmaktadır. Olası geri çekilmelerde bu seviyenin altına inilmediği sürece, hissede düşüşlerin sınırlı kalmaya devam edeceğini, yükseliş eğiliminin süreceğini, önümüzdeki süreçte ilk etapta 1,99 seviyesindeki ana direnç bölgesinin test edileceğini düşünmekteyiz. Bundan dolayı, 1,83 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınmasını tavsiye etmekteyiz.

1,83 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda, orta vadeli yükselen hareketin ivme kaybetmeye başlayacağını, hisse üzerinde satış baskısının yoğunlaşacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz. 1,92, 1,89 ve 1,86 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Hissede daha uzun süreli bir hareketin oluşabilmesi için ise 1,99 seviyelerinin aşılması önemli olacaktır. Hareketin bu yönde olması durumda, hedef olarak sırasıyla 2,10-2,20 bandı ile 2,46 seviyeleri gösterilebilir. Ara direnç noktası olarak 1,96 seviyesi izlenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 1,99 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceği söylenebilir. Bu seviyenin aşılmasıhalinde, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 2,10, 2,20 ve 2,46 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN